Крокуючи Набережною Дніпра, неможливо не звернути уваги на увесь комплекс відомого в Україні університету імені Альфреда Нобеля, не відчути особливу гармонійну та затишну атмосферу, яка панує тут... Входиш у гостинно розкриті ворота з Набережної Леніна, 18, - і одразу хочеться ще глибше поринути в осередок європейської освіти, отримати естетичне задоволення не тільки від навчальних корпусів, але й від видатних пам’яток на подвір’ї, від ландшафтного дизайну парку, у якому зібрані унікальні дерева, кущі та квіти і в якому такі зручні лави у тіні під деревами. В парку з ранньої весни до пізньої осені дивують різнобарв'ям такі ландшафтні раритети, як дерево гінко, біла та рожева магнолії, декоративна слива Піссарді тощо.

У меморіально-парковому комплексі «Планета Альфреда Нобеля» відбуваються видатні події, які мають особливе значення в житті не тільки Університету імені Альфреда Нобеля (Дні Першокурсника, зустрічі випускників, відкриття міжнародних конференцій, Нобелівських конгресів, нагородження кращих студентів іменними стипендіями, Нобелівські бали випускників тощо), але й всього міста Дніпро. В останні роки тут вперше в Україні проходять вручення студентам-нобелівцям дипломів європейських університетів, які є партнерами в реалізації міжнародних проектів подвійних дипломів.

Сюди також часто приїздять молодята після весілля, цей об'єкт як один із символів міста Дніпро включено до туристичних та екскурсійних маршрутів для гостей міста з усієї України та зарубіжжя, сюди часто навідуються та охоче фотографуються на добру пам'ять школярі міста та області.

Університет імені Альфреда Нобеля, як лідер вищої освіти України, докладає значних зусиль до створення умов для творчого розвитку студентства, формування на базі ідеалів Нобелівського руху самобутнього інтелектуального капіталу, починаючи з ранніх етапів становлення майбутніх учених і практичних фахівців.

Серед основних подій Університету щодо розвитку Нобелівського руху в Україні і в світі слід зазначити:
  • відкриття в університеті у 2003 році унікальної Зали Нобелівських лауреатів з барельєфами усіх Нобелівських лауреатів з економіки;
  • організацію та проведення в університеті, за підтримки ряду лауреатів Нобелівської премії, першого Міжнародного Нобелівського економічного форуму, який відбувся у вересні 2008 року: «Світова економіка XXI століття: цикли та кризи», і став традиційним міжнародним науковим заходом;
- відкриття в університеті меморіального символу – Скульптурної композиції «Планета Альфреда Нобеля», аналога якому немає ні в Україні ні в світі. Цей пам’ятний знак виконаний у вигляді земної кулі, на якій закріплені спеціально виготовлені бронзові медалі із зображенням усіх Нобелівських лауреатів( починаючи з 1901 р. і до сьогодення) в усіх шести номінаціях: фізика, хімія, фізіологія і медицина, література, премія миру, економіка. Його було встановлено на честь 40-річчя заснування Банком Швеції премії з економіки в пам’ять Альфреда Нобеля. Меморіальний знак являє собою символічну п’ят земну кулю діаметром три метри із зображеннями всіх (починаючи з 1901 р.) лауреатів Нобелівської премії на бронзових медалях. Варто уваги й те, що при виготовленні кулі були використані сплави, отримані в ході утилізації українських стратегічних ракет.

Співавтори ідеї створення пам’ятника – професор Б.І. Холод, засновник та президент Університету імені Альфреда Нобеля, і відомий скульптор-медальєр Є.М. Грошев; архітектор проекту - Станіслав Лєшукович, скульп­тори Ю.А. та А.А.Зобенко. У створенні меморіального символу взяли участь провідні спеціалісти та підрозділи ДП «Виробниче об’єднання «Південний машинобудівний завод ім. О.М. Макарова».

Пізніше (у 2013 році) до меморіально-паркового комплексу було додано також унікальний скульптурний портрет Альфреда Нобеля.
До речі, Нобелівський лауреат з літератури (2010), один з найвідоміших письменників Латинської Америки Маріо Варгас Льоса, що приїздив до України на запрошення президента Університету імені Альфреда Нобеля в листопаді 2014 року, з гордістю впізнав себе на одній з медалей на Планеті Альфреда Нобеля, отримав точну копію такої медалі у подарунок і першим залишив на металевій стелі свій автограф, який тепер теж є частиною меморіального символу…

Є надія, що на Планеті Альфреда Нобеля, в недалекому майбутньому, знайдуться місця і для сучасних українських вчених.

А може, це місце - для тебе, наш майбутній абітурієнте?

вул. Січеславська Набережна, 18 / Дніпро / Україна 0-800-75-51-57 || +380(98) 7-0000-47 || +380(95) 7-0000-47 || +380(63) 7-0000-47 ДЗВІНКИ БЕЗКОШТОВНІ [email protected]